Středa, 2.4.2014 - Erika
.: Kontakt :.

Obecní úřad Sulimov
Sulimov 51
768 21 Kvasice
Telefon: 573 360 036
obec@sulimov.cz

.: Vyhledávání :.

07.03.2014 - Masopustní rej maškar aneb Medvěd opět v Sulimově

Jaroslav Ševčík, sevcik.j.ml@seznam.cz, přečteno: 206x

První březnová sobota patřila v Sulimově opět průvodu masek pod vedením hrozivého medvěda, nad kterým naštěstí poctivě bděl zodpovědný vodič, protřelý mnoha lety v cirkuse.

Ještě než všem lidem stačilo pořádně slehnout po vydatném obědě, spustil obecní rozhlas a veselé písně ohlašovaly, že se děje něco (ne)tradičního. A taky že ano, na svou každoroční pochůzku vyvedl přísný cirkusák svého medvěda a k nim se přidala celá řada maškar a individuí, aby tak ohlásila příchod předvelikonoční postní doby. Cikánka vybírala příspěvky na své děti, STOPka zase pokuty od neposlušných řidičů, kosmonaut z NASA zval na výlet do vesmíru, kuchař hodnotil kvalitu podávaného jídla, indián s kovbojem přinesli vůni divokého západu a Šmoulinka, víla, Sněhurka, klaun či Mrazík zase atmosféru pohádkovou. Nad celou akcí naštěstí dohlížel příslušník Policie ČR, který zajišťoval klidný a bezproblémový průběh a ukázal, že heslo „Pomáhat a chránit.“, není jen frází, ale že to myslí opravu upřímně. Pod tímto zodpovědným dohledem družina úspěšně navštívila každý domek, ve kterém zkontrolovala kvalitu ostré slivovice a vonících koblížků.

Večer se v hospůdce rozezvučely další, ještě veselejší písně, které lákaly k poslechu i tanci. Pan farář už sice letos pochovávat basu nechtěl, ale litr „sulimovské“ přesvědčí každého, a tak byla nakonec basa úspěšně pohřbena. Následně se do Sulimova po letech vrátil Chuckos Norrisos, aby zachránil zakletou princeznu Popolušku. Když zažehnal záchodkovou kalamitu a krásku osvobodil, tak už mohlo následovat jen jediné. Ano, konala se svatba, kterou zakončila velkolepá oslava za tónů Labutího jezera a vystoupení předních sličných baletek.
Zábava poté pokračovala až do časných ranních hodin, dokud všichni nepadli společenskou únavou a vyčerpáním. A nezbývá nám tedy nic jiného než se těšit na to, co přinese rok následující a koho budeme moci v Sulimově přivítat příště.

Svaťa Minařík

Fotky z pochovávání basy: www.sulimov.cz/galerie/galerie_nahledy.php?galtyp=1&idgal=93

Fotografie v galerii - Ostatky 1. 3. 2014 - vodění medvěda


Průvod 2014 čítal 18 masek
Průvod 2014 čítal 18 masek

Pochovávání basy při večerní ostatkové zábavě
Pochovávání basy při večerní ostatkové zábavě

Formulář pro přidání komentáře k tomuto článku

    


Obec Sulimov ©2008-2014, ObecOnLine


Tisk ze stránek www.sulimov.cz, všechna práva vyhrazena.
02.04.2014 v 09:03:12, © Obec Sulimov 2014